Wybór wydarzenia
-
Awantura w mollDurze
Muzyczna bajka, pełna kolorów i dynamiki. Bajka z morałem, która uczy tolerancji, akceptowania różnorodności. W zabawny sposób pokazuje, że każdy jest inny, ale sobie równy. Tytułowy mollDur to wyimaginowany świat głównej bohaterki Wioli, która przemierzając go, spotyka na swojej drodze różne postacie, między innymi: knującą Baba Jagę, krasnoludki, szalonego Białego Królika, króla Harmoniusza. Każde takie spotkanie, to zabawna przygoda niosąca ze sobą pouczającą lekcję dorastania. „Awantura w mollDurze” to także edukacyjna podróż, podczas której młody widz poznaje charakterystyczne style, gatunki muzyczne i instrumenty. A obok takiego wymiaru bajki, najważniejsza jest w niej zabawa, szalona gra konwencji i radość, jaką daje właśnie teatr i muzyka. Bajka dla dzieci od lat 6.
-
Błękitny Zamek
Operetkowo – musicalowa historia 29-letniej Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów, w którym żyje i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie. To właśnie w tej historii spotykają się młodzieńcze marzenia z rzeczywistością. Bohaterowie sztuki, pod płaszczykiem wyszukanej ironii i komediowego dystansu, wyśpiewują wzruszającą historię o tęsknocie, samotności, o marzeniach. O miłości. A towarzyszy im niespotykana w dzisiejszych teatrach muzyka Romana Czubatego, do doskonale napisanego dramaturgicznego libretta przez Krystynę Ślaską i Barbarę Wachowicz.
-
Bulion i inne namiętności
Eugenie od dwudziestu lat pracuje jako kucharka dla słynnego smakosza. Z biegiem lat rodzi się pomiędzy nimi romantyczny związek.
-
Gala XVIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury
Konkurs ten organizowany jest od 2006 roku i ma zasięg ogólnopolski. To jedyne wydarzenie tego rodzaju, które łączy środowisko teatrów muzycznych w całym kraju. Ideą przewodnią projektu jest nagradzanie najwybitniejszych polskich twórców działających w przestrzeni teatralno - muzycznej. Każdego roku Kapituła konkursu przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach, statuetkami z wizerunkiem patrona Teatru - Jana Kiepury - wyróżniając m.in. najlepszych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, tancerzy, choreografów, scenografów, dyrygentów i reżyserów, a także twórców plakatów teatralnych.
-
Koncert Finalistów 27. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej"
Zapraszamy na wyjątkowy Koncert Finalistów 27. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". Tuż przed finałowym etapem w Poznaniu, stołeczna publiczność będzie miała okazję, aby posłuchać na żywo tegorocznych wybrańców. To silna grupa, która po wyczerpującej serii warsztatów i koncertów w etapie sopockim, przyjedzie do Warszawy, aby pokazać efekty swojej pracy. Koncert poprowadzi Magdalena Smalara.
-
Kraina Uśmiechu
„Kraina uśmiechu” to najważniejsze dzieło wielkiego Twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 roku. Libretto jest jedną z najbardziej poruszających historii miłosnych czasów belle epoque, która dodatkowo rozgrywa się w intrygującej, orientalnej scenerii. Liza zakochuje się w księciu Su- Czongu. W jednej chwili podejmuje decyzję o poślubieniu ukochanego i wyjeździe do Chin. Romantyczna historia dwójki bohaterów to także spotkania dwóch odmiennych kultur - Zachodniej Europy i egzotycznych Chin. Czy przeszkody stające na drodze do szczęścia bohaterów okażą się niemożliwe do pokonania?
-
Lee. Na własne oczy
Historia modelki, która w czasie II wojny światowej zostaje korespondentką wojenną dla magazynu "Vogue".
-
Leonardo. Odkrywca
Opuszczając Włochy, Leonardo zamieszkuje na francuskim dworze, gdzie z pomocą zuchwałej księżniczki Marguerite, eksperymentuje i odkrywa odpowiedź na pytanie: "Jaki jest sens tego wszystkiego?"
-
Mała Syrenka
Spektakl familijny "Mała Syrenka" - musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Twórcy spektaklu zabiorą nas do podwodnego, tajemniczego świata. Do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym będziemy towarzyszyć w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w świecie. Nie zabraknie wzruszeń i humoru.
-
Rodzaje życzliwości
Na obraz składają się trzy pozornie odrębne nowele filmowe połączone - choć nie jedynie - osobami aktorów powracających w nowych wcieleniach. Odarty z godności menedżer próbuje wyrwać się z korporacyjnego ślepego posłuszeństwa szefowi, żona policjanta - ocalała z katastrofy biolożka - chce odbudować relację z mężem kwestionującym jej powrót, a członkini sekty ma za zadanie znaleźć osobę o mocy wskrzeszania zmarłych. Najnowszy obraz Yorgosa Lanthimosa, wypełniony humorem i absurdem, można odczytywać na wielu poziomach - jednym z nich jest ludzka bezradność w obliczu przypadku i przeznaczenia.
-
Substancja
Starzejąca się gwiazda telewizyjnego show doświadcza potwornych konsekwencji zażycia nielegalnego leku, który ma ją zmienić w młodszą, lepszą wersję samej siebie.
-
Thrill me. Historia Leopolda i Loeba
Jest rok 1924 i plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Nathan Freudenthal Leopold, Jr. i Richard Albert Loeb – młodzi, wykształceni, z dobrych domów, mordercy. „Thrill me” to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. „Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.
-
Żywioły Mazowsza
Koncert złożony ze znanych i uwielbianych utworów, które w mistrzowski i niepowtarzalny sposób opisują otaczającą nasz rzeczywistość. W tę muzyczną podróż zabiorą nas wybitni wokaliści: Olga Bończyk / Katarzyna Dąbrowska, Monika Węgiel, Magdalena Smalara oraz Marcin Januszkiewicz i Janusz Radek.