Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

 • Basia. Jestem w sam raz

  Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum?

 • Do usług Szanownej Pani

  Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem właścicielki oraz innymi członkami jej personelu, którzy zaskakują osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami.

 • Jedno życie

  W roku 1939 Nicolas Winton ocalił setki dzieci przed śmiercią. 40 lat później jego historia poruszyła świat.

 • Jutro będzie nasze

  Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi.

 • Lekcje tolerancji

  Nadia to nauczycielka w prowincjonalnej szkole, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu "Lekcje tolerancji", co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści.

 • Trzecia część nocy

  Michał przeżył bolesną tragedię. Na jego oczach z rąk Niemców zginęła żona, matka i syn. Postanawia przystąpić do partyzantów. Trafia do mieszkania rodzącej kobiety. Postanawia się zaopiekować nią i jej dzieckiem i odbić jej męża z rąk niemieckich. Pokaz z cyklu: "Krótka historia polskiego kina".